ActualitateVIDEO | Ungurii din Gheorgheni, Miercurea-Ciuc și Odorheiu Secuiesc au luat taurul de coarne în România și au ieșit la protest față de măsurile Guvernului Bolojan: UDMR – Ajunge! Devine tot mai inacceptabil modul în care suntem tratați ca cetățeni
Aproximativ 200 de persoane au participat, sâmbătă, la un protest organizat în municipiul Gheorgheni. Cetățenii, majoritari etnici maghiari, sunt nemulțumiți de majorarea impozitelor și taxelor locale și a altor măsuri luate de Guvernul Bolojan, potrivit Agerpres.











