Disputată în Vinerea Mare, etapa cu numărul 4 din play-out-ul ligii secunde, a adus un rezultat surpriză la Câmpulung, unde lanterna roșie a terminat la egalitate partida cu Chindia Târgoviște, iar dâmbovițenii rămân la două puncte în spatele CSC Șelimbăr, chiar dacă sibienii au stat în această rundă.
Chindia Târgoviște a deschis scorul în minutul 85 prin Daniel Florea care a transformat un penalty acordat la o intervenție a portarului Munteanu la Nițu, dar echipa gazdă a egalat în minutul 90+2 după ce Celestin reia cu capul în plasă o centrare perfectă a lui Coșereanu.
Și în celelalte partide ale Grupei B s-au înregistrat tot rezultate de 1-1. CSM Slatina a plecat cu un punct de la Afumați, după ce gazdele au deschis scorul prin Petculescu în minutul 36, iar Rodri Hernando a egalat în minutul 67. Ceahlăul a salvat remiza în duelul cu Chiajna, după ce a egalat din penalty în minutul 90+1 prin Geani Crețu.





Curierulnational.ro
Observatornews.ro

