Șantierele M6 și lucrările Termoenergetica sunt printre cele mai importante, iar supralărgirea Ghencea nu trebuie uitată. Brigada Rutieră a transmis lista completă a restricțiilor, potrivit Antena3.

Șoferii trebuie să știe că în Capitală sunt mai multe zone în care circulația este afectată din cauza lucrărilor. Brigada Rutieră a publicat lista restricțiilor pentru ziua de marți, 4 februarie:

Bulevardul Ghencea (de la Strada Gârleni la Strada Brașov): lucrări de supralărgire a drumului

Șoseaua Pantelimon (între Șoseaua Morarilor și Șoseaua Vergului): lucrări la rețeaua de termoficare

Bulevardul Iancu de Hunedoara: lucrări la rețeaua de termoficare

Bulevardul Libertății (între Bulevardul Națiunile Unite și Calea 13 Septembrie, prima și a treia bandă): lucrări la rețeaua de termoficare

Șoseaua Mihai Bravu (prima bandă, între Str. Vatra Luminoasă și Șoseaua Iancului): lucrări la rețeaua de termoficare

Șoseaua București-Ploiești (breteaua de circulație de intrare în București, în zona intersecției cu Strada General Holban): lucrări pentru viitoarea magistrală de metrou M6

Bulevardul Mărăști (sensul dinspre Piața Montreal către Piața Presei Libere): lucrări pentru magistrala de metrou M6

Strada Nicolae Teclu: lucrări pentru modernizarea liniei de tramvai

Calea Griviței – Bulevardul Ion Mihalache: execuție magistrala de metrou M6

Calea Plevnei: lucrări la rețeaua de termoficare

Citește și