luni, aprilie 15, 2024

S-a terminat sezonul regulat în Liga 3. Tabloul complet din play-off și play-out

MedicalS-a terminat sezonul regulat în Liga 3. Tabloul complet din play-off și play-out

Astăzi, 23 martie, s-au disputat ultimele partide din etapa cu numărul 18 a sezonului regulat în Liga 3 și s-a stabilit tabloul final din play-off și play-out în toate cele zece serii.

S-au calificat in-extremis în play-off FC Bacău (Seria 1), Unirea Braniştea (Seria 2), Kids Tâmpa Braşov (Seria 5), Phoenix Buziaş (Seria 8), Unirea Ungheni, Universitar Alba Iulia (Seria 9) și CSM Sighetu Marmaţiei (Seria 10).

Cum arată tabloul play-off și play-out în cele zece serii

Seria 1

Play-off: Bucovina Rădăuți, CSM Bacău, Știința Miroslava, FC Bacău.
Play-out: CSM Vaslui, Şomuz Fălticeni, Aerostar Bacău, Rapid Brodoc.

Seria 2

Play-off: Metalul Buzău, CSM Focșani, Sporting Lieşti, Unirea Braniştea.
Play-out: CSM Râmnicu Sărat, Dacia Unirea Brăila, Hamangia Baia, Voinţa Limpeziş, Viitorul Ianca, Viitorul Şuţeşti.

Seria 3

Play-off: CS Afumaţi, Dunărea Călărași, Agricola Borcea, LPS HD Clinceni
Play-out: Recolta Gheorghe Doja, FC Voluntari II, Progresul Fundulea, Înainte Modelu, Gloria Băneasa, Axiopolis Cernavodă.

Seria 4

Play-off: CS Dinamo Bucureşti, CS Blejoi, SC Popeşti Leordeni, Dunărea Giurgiu.
Play-out: CS Păuleşti, Tricolorul Breaza, Aro Câmpulung Muscel, CSO Plopeni, FC Pucioasa, Flacăra Moreni.

Seria 5

Play-off: AFC Câmpulung Muscel, Olimpic Zărneşti, Olimpic Cetate Râşnov, Kids Tâmpa Braşov.
Play-out: AFC Odorheiu Secuiesc, SR Braşov, Ciucaş Tărlungeni, Viitorul Onești, Sepsi OSK II, KSE Târgu Secuiesc.

Seria 6

Play-off: Cetatea Turnu Măgurele, SCM Vâlcea, Viitorul Dăeşti, Vediţa Coloneşti.
Play-out: Cozia Călimăneşti, Petrolul Potcoava, Unirea Bascov, Oltul Curtişoara, Sporting Roșiori, Flacăra Horezu.

Seria 7

Play-off: CSC Ghiroda şi Giarmata Vii, CSM Deva, ACSO Filiaşi, Viitorul Şimian
Play-out: CSO Turceni, FCU Craiova FC II, Voinţa Lupac, Jiul Petroşani, Gilortul Târgu Cărbuneşti, Universitatea Craiova II.

Seria 8

Play-off: FC Bihor Oradea, Poli Timișoara, CSC Peciu Nou, Phoenix Buziaş.
Play-out: Progresul Pecica, ACB Ineu, CS Socodor, Avântul Periam, Gloria Lunca Teuz Cermei, Şoimii Lipova.

Seria 9

Play-off: Gloria Bistriţa Năsăud, ACS Mediaș, Unirea Ungheni, Universitar Alba Iulia.
Play-out: Unirea Alba Iulia, Viitorul Cluj, Industria Galda, Avântul Reghin, ACS Târgu Mureş, Metalurgistul Cugir.

Seria 10

Play-off: SCM Zalău, CSM Olimpia Satu Mare, Crişul Sântandrei, CSM Sighetu Marmaţiei.
Play-out: Lotus Băile Felix, Victoria Carei, Minaur Baia Mare, Sănătatea Cluj, Olimpia MCMXXI Satu Mare, Minerul Ocna Dej.

VIDEO | Steaua câștigă la limită amicalul de lux cu Ludogorets Razgrad, campioana Bulgariei

ȘTIRI FOTBAL | ȘTIRI SUPERLIGA | ȘTIRI LIGA 2 | ȘTIRI LIGA 3

Articolul S-a terminat sezonul regulat în Liga 3. Tabloul complet din play-off și play-out apare prima dată în Goool.ro | Știri Fotbal, Știri Liga 1, Știri Liga 2.

Vezi si alte articole...