Vremea se strică din nou în perioada...

Clădire nouă pentru Secţia de Psihiatrie Pediatrică a Spitalului Obregia

Administraţia Spitalelor și Serviciilor de Urgență București...

Pe viață și pe moarte! Dinamo și FC Voluntari au terminat la egalitate, 1-1

MedicalPe viață și pe moarte! Dinamo și FC Voluntari au terminat la egalitate, 1-1

Meci intens în această seară în deschiderea etapei cu numărul 7 din play-out. Dinamo și FC Voluntari au terminat la egalitate, 1-1, ambele goluri fiind marcate înainte de pauză.

„Câinii” au deschis scorul în minutul 35, dar bucuria a fost de scurtă durată, doar două minute mai târziu, Cascini reluând impecabil o centrare, cu capul, din centrul careului, după ce a fost scăpat din marcaj de fundași.

Finalul meciului a fost electrizant, cu numeroase ocazii bune la ambele porți. Patriche a fost la un pas să agațe un balon în minutul 80, iar Selmani a trimis în Fernandez ieșit perfect la întâmpinare.

La poarta gazdelor, Rață îl găsește perfect pe Florea care trimite o „torpilă” ce întâlnește bara porții lui Golubovic. Dinamo dă replica prin Iglesias, dar șutul acestuia trece puțin pe lângă poartă.

Cu acest rezultat, Dinamo ajunge la 21 de puncte și le egalează pe Poli Iași și FC Botoșani, dar rămâne pe loc direct retrogradabil, în timp ce FC Voluntari este pe loc salvator, cu 23 de puncte.

ISTORIC! Unirea Slobozia a promovat matematic în Superliga

Articolul Pe viață și pe moarte! Dinamo și FC Voluntari au terminat la egalitate, 1-1 apare prima dată în Goool.ro | Știri Fotbal, Știri Liga 1, Știri Liga 2.